Laugavegur žygis Islandijoje
KAINA: 1449 ± 400 EUR lėktuvo bilietai
Įskaičiuota: apgyvendinimas, maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienės pagal planą, pervežimai, išskirtinė programa ir patyręs žygio vadas.
RegistruotisVieta
Landmannalaugar – Álftavatn – Emstrur – Þórsmörk – Skogar
Datos
Grupė
Maža grupė. 10 žygeivių grupė + vadas
Trukmė
8 dienos
Apgyvendinimas
Viešbutis, svečių namai, o žygių metu palapinėse.
Sudėtingumas
Žygiai vidutinio sudėtingumo. Iš viso nužygiuosime apie 80 km. Žygiuosime su ±10-12 kg. kuprine.
Kodėl verta žygiuoti Laugavegur ir Fimmvörðuháls žygyje?
Laugavegur – kelių dienų (56km) žygis Islandijos aukštumose, besidriekiantis nuo Landmannalaugar iki Þórsmörk. Tai toks žygis, kur nežinai, kas kvapą užgniaužia labiau – butaforiniai spalvoti kalnai, rūkstanti žemė, karštos versmės ar šviežiai supilta vulkaninė žemė po kojomis. Laugavegur kurį laiką publikuotas National Geography Pasaulio Žygių top 20-tuke. Ir ne veltui – čia eidamas tikrai jautiesi, lyg dokumentikos (o gal ir fantastikos) filme vaikščiotum. Kadangi Islandiją mes labai mylim ir žinom, kad po Laugavegur praėjimo norėsis tik daugiau – pilnai patirčiai dar prijungėme Fimmvörðuháls žygį, kuris tęsiasi nuo Þórsmörk iki Skogar. Šiame žygyje susidursim ne tik su ledynais, krateriais, kalnų keteromis, pelenų laukais, bet ir 26 kriokliais 8 km. atstume.
Sukombinavus šiuos du maršrutus, turim 80 km. ilgio žygį per gražiausias ir mažiausiai žmogaus paliestas Islandijos aukštumas. Šis žygis skirtas tiems, kas nori patirti ir pažinti tikrąją Islandiją – žygiuosime su kuprinėmis, apsistosime palapinėse, kartu įveiksime kilometrus atokiai nuo civilizacijos ir patirsime tą Islandijos pusę, kurios važiuojant mašina pažinti nepavyktų.
Pasileiskite į savo gyvenimo kelionę, kurios akimirkos išliks nepamirštamos!
1 DIENAKelionė į Keflavik ir Reikjavik.
Susirenkame Vilniaus oro uoste ir skrendame į Keflavik – Islandijoje esantį tarptautinį oro uostą. Iš čia tęsiame kelionę autobusu dar apie valandėlę iki Islandijos sostinės Reykjavik – kadangi atvykstame vakare ir po kelionės norėsis atsigauti, šiandien Reykavike ir apsistojame – dar galime užsukt į parduotuves, prasieit vakarine Islandijos sostine ir apsiprasti su aplinka.
2 DIENAKelionė į Landmannalaugar
Šiandien keliamės anksti, nes 7 ryto jau gaudome autobusą, mus vežantį tiesiai iki Landmannalaugar (dažnai vadinamais „Spalvotaisiais Kalnais“). Išsigąsti nereikėtų – 3 val. laiko skirtumas su Islandija mums pagelbės išvakarėse anksi užmigti, o šiandien – anksti atsikelti:)
Šiandien žygiavimą iškeičiame į susipažinimą karštose versmėse – natūralios karštos versmės, kadaise moterų naudotos rūbams skalbti, dabar padės šiltai vieniems kitus pažinti prieš savaitės trukmės nuotykiui prasidedant! 🙂 Kam jau labai norėsis apšilti padus – Landmannalaugar ras skirtingų atkarpų, trumpesnių dienos žygių. Čia taip pat apžiūrėsime seną mokyklos laikų autobusą, atgimusį kalnų žygeivių krautuvėlės gyvenimui, suvalgysime pirmąją vakarienę kartu ir praleisime pirmąją naktį palapinėse kalnų papėdėje Islandijoje!
3 DIENALandmannalaugar – Álftavatn žygis
Pirmasis rytas kalnų apsuptyje! Pirmieji paruošti pusryčiai, pirmieji įspūdžiai po nakties stovyklaujant. Šiandien nusimato netrumpa diena, tad pradedam anksti ir leidžiamės į kelią.
Mūsų takas ves per islandiško peizažo ikona tapusius „Spalvotuosius Kalnus“ bei senus lavos laukus. Kraštovaizdį suformavo jį tūkstančius metų supę aktyvūs vulkanai – iš čia ir senos lavos laukas, kurį kirsime šiandien; ir įvairias spalvas kalnam suteikiantys mineralai. Vieta geotermiškai aktyvi, todėl daugely vietų matysime rūkstančią žemę, o sieros kvapas neleis užsimiršti, kad esam Islandijoj!
Kylant aukštyn ir artėjant prie pusiaukelės atsiras sluoksnis sniego, patikinantis, jog beveik pasiekėme aukščiausią žygio tašką (1140 m.), o taip pat ir Hrafntinnusker kalnų trobelę. Orui leidus čia trumpam stabtelsim atsikvėpti ir užkąsti, o tada tęsime žygį nusileisdami kiek žemiau. Esant geram matomumui besileisdami žemyn išvysime ne tik kvapą gniaužiančią ežero Álftavatn panoramą, bet ir horizonte esančius ledynus.
Sunkiausią Laugavegur žygio dalį jau įveikėme – nuo čia – tik lengviau:) Kirsime pirmąją žygio upę ir čia mūsų lauks antroji suplanuota stovyklavietė. Stovyklavietėje yra mini bariukas ir šiltas dušas.
🥾 Žygis: 21 km., 886 m. sukilimo, 993 m. nusileidimo ~7 val.
4 DIENAŽygis Álftavatn – Emstrur
🥾 Žygis: 16km. 315 m. sukilimo, 392 m. nusileidimo. ~ 6val.
Šiandienos kraštovaizdis labai skirsis nuo vakarykščio. Pirmąją žygio dieną turėję kiek sunkesnę – šiandien neskubėsime. Susipakuosime palapines, papusryčiausime ir nusiteiksime lengvesnei žygio dienai.
Pradžioje aplink bus nemažai šaltų upių, tad ir gamta žalesnė, gal net ir vieną kitą gėlytę pamatysime:) Vis tik kojas sušlapus – Bláfjallakvísl upę kirtus, įžengsime į Mælifellssandur „juodojo smėlio dykumą“. Čia neretai keliautojams tenka patirti smėlio audras, o audrai nepasirodžius, nevienas pasijunta kaip mėnulyje – aplink nebelieka jokios floros, o nutilus išgirsti tik vėją, nepaliaujamai barstantį juodąjį smėlį aplink. Šia dykuma žygiuosime apie 10km iki Emstrur stovyklavietės. Vietą išduos tolumoje matomas Mýrdalsjökull ledynas.
5 DIENAŽygis Emstrur – Þórsmörk
Sunku atsirinkti, kuri diena šioje kelionėje gražiausia, bet pradėti dieną kertant Syðri-Emstruá upės tarpeklį, besilaikant už šalia kabančių grandinių – tikrai nepaliks abejingų. Vienus pakerės greta esančio ledyno įtaka peizažui, kitus užkabins nuotykio atmosfera atsargiai renkantis žingsnius kertant tarpeklį. Kurį laiką judėsime palei Markarfljót upę. Stabtelėsime užkąsti ir atsikvėpti pusiaukelėj.
Mūsų laukia paskutinis nuotykis prieš įžengiant į Þórsmörk – Pronga upės kirtimas. Nors jau būsime kirtę kelias upes prieš tai, o Pronga nėra gili, tačiau ji išsišakojusi ir labai akmenuota, tikrai išbandys mūsų kantrybę žengiant paskutiniuosius kilometrus iki pasiekiant stovyklavietę Þórsmörk slėnyje:) Oficialiai šioje vietoje Laugavegur žygis ir baigiasi.
🥾 Žygis: 18km. 463 m. sukilimo, 108 m. nusileidimo ~6 val.
6 DIENA Žygis Þórsmörk – Skogar
🥾 Žygis: 1152 m. sukilimo, 1100 m. nusileidimo ~9val.
Šiandien žygiuosime Fimmvörðuháls taką. Ši diena daugeliui palieka didžiausią įspūdį! Kartais sunku patikėti, kaip į nepilną 25km atstumą gali tilpti ir praėjimas tarp dviejų ledynų, ir ugnikalnio užmatymas, ir 26 kriokliai (taip, taip, šiandien praeisime 26 krioklius!) Bet tokia ta Islandija, tad savo žygio maršrutą užbaigsime su trenksmu:)
Diena lengva nebus – pradėsime anksti, kad nereiktų skubėti. Mūsų takas kils aukštyn, o po poros kilometrų, kertant siaurą kalnų keterą (su šypsena vadinama „katės stuburu“ – Kattarhryggur), miegai labai greitai išlakstys. Išsigąsti nereikėtų – kiek atsipūsti leis lygesnis ir ramsesnis takas. Kirtus dar vieną siaurą keterą (čia pagelbės gretimai pritaisytos grandinės ir trosai), prasidės pelenų laukai ir jaunieji Móði ir Magni krateriai, susiformavę 2010 metų išsiveržime – čia turėsime progą dar kartelį pasijusti, lyg mėnulyje:) Šioje žygio dalyje galime tikėtis sunkiausių oro sąlygų, o judant tarp dviejų ledynų čia bus ir sniego, ir purvo, ir pelenų dangos. Vis tik sunkiausia dalis – įveikta, prieisime pusiaukelės kalnų trobelę, kur, oro sąlygoms leidus, stabtelsim atsipūsti ir užkąsti.
Toliau kiek atsikvėpsime žygiuodami žvyrkelio danga, kuria karts nuo karto į kalnų trobelę vežami maisto produktai. Vis tik ilgai šiuo keliu neisime – likę 8 km., tai vadinamasis „Krioklių Kelias“. Žygiuosime kanjono viršumi ir praeisime vietomis didesnius, vietomis mažesnius krioklius, palėta besileisdami žemyn. Šiandien jau įveikus kalnų keteras, pelenų laukus ir ledynus, ši vieta gali pasirodyti lyg oazė – žalia, pilna gyvybės ir tėkmės.
Žygį baigsime prie Skogafoss krioklio, daugelio keliautojų dažnai lankomo Islandijoje, o kad nuotykių maža nebūtų, po žygio judėsim ne atgal iki Reykjaviko, o keltu persikelsim į greta esančią salytę – Vestmannaeyjar, kurioje nakvosime.
7 DIENAPoilsiadienis Vestmannaeyjar
Vestmannaeyjar – tai nedidukas salynas Islandijos pietuose, su vienintele apgyvendinta sala ir miesteliu Vestmannaeyjarbær. Jeigu galvojote, kad pati Islandija nėra didelė sala – ši salytė dar labiau nustebins. Čia senatvę leido net žymusis orka Keiko, išgarsėjęs filme „Išlaisvinti Vilį“. Šiuo metu saloje taip pat galima rasti banginių – štai dvi belugos čia atkeliavo net iš Šanchajaus pramogų parko, jas dabar galima aplankyti Beluga Whale Sanctuary, įkurtame saloje 2019 m. Saloje taip pat yra didžiausia pufinų kolonija PASAULYJE! Tad šiandien mes siūlome leisti kojoms pailsėti – griebti irklus, sėsti į baidares ir su patyrusiu gidu paplaukioti baidarėmis palei salą pufinų beieškant, į salos urvus užplaukiant.
Jeigu baidarės nevilioja – ne bėda. Kol vieni plaukioja baidarėmis, kiti miestelyje tikrai ras norimų veiklų – ar belugas aplankyti, ar muziejus, ar keturračiais tarp lavos laukų pavažinėt, ar tiesiog – atsisėst knygą paskaityt greta esančioj kavinukėj ir išgert kavos su gražiu vaizdu aplink:)
Sakoma, kad neapsilankius islandiškam baseine negali sakyti, jog buvai Islandijoje. Vietiniai į baseinus eina kelis kartus per savaitę – net ir darbo susitikimus kartais organizuoja tiesiog baseine. Tad po tokios intensyvios savaitės ir mes nueisime islandiškame baseine pamirkti – karštuose kubiluose ir saunoje atpalaiduosime raumenis, paplaukiosime ir hidrosroves išbandysim.
Jėgas atgavę vakare atsisveikinsime su salyte ir keltu gįšime į pagrindinę salą. Nuo čia apie 3 val. keliausime iki nakvynės vietos Reykjavike/Keflavike.
8 DIENAKelionė į Lietuvą
Rytinis skrydis iš Keflaviko tarptautinio oro uosto į Vilnių.
Apgyvendinimas
-
Pirma nakvynė patogiame Reikjavik centre esančiame hostelyje.
-
Žygių metu gyvensime savo pasistatytose palapinėse ir 1 nakvynė patogiame namelyje su vakariene restorane ir pirtimi (pirtis atskirai mokama). Patogus poilsis prieš ilgiausią dieną.
-
Vestmannaeyjar saloje gyvensime patogiame viešbutyje.
-
Paskutinė naktis prieš skrydį namo – hostelyje Keflavik.
Maitinimas
Maitinimas Žygio metu valgysime žygeivišką, bet visavertį maistą, kad turėtume pakankamai energijos ir nuotaikos žygiuoti per Islandijos grožybes. Maisto ruošimą inicijuos žygio vadas, bet visi prisidės prie maisto ruošos ir tvarkos palaikymo darbų :)
Į kainą įskaičiuota:
-
Apgyvendinimas visos kelionės metu;
-
1 nakvynė namelyje žygių metu su vakariene kavinėje;
-
Bendra įranga žygių metu (kokybiškos palapinės, lauko virtuvė, dujos);
-
Kokybiškas maitinimas žygių metu;
-
Patyrusios žygių vadovės paslaugos;
-
Pervežimas iš Reikjavik į Landmanalaugur;
-
Pervežimas į Keflavik;
- Keltas į Vestmannaeyjar salą;
Į kainą neįskaičiuota:
-
Lėktuvo bilietai (apie 400 EUR į abi puses).
-
Asmeninės išlaidos (ledai, vynas, suvenyrai, kt.)
-
Medicininių paslaugų užsienyje draudimas;
-
Kempingų ir dušo mokesčiai;
- Asmeninė įranga (miegmaišis, kilimėlis);
- Kitos išlaidos, kurios nėra įskaičiuotos į kainą.
Kelionių įspūdžiai
Žygeivių atsiliepimai
Islandija… žygiavau su 1 grupe…maršrutas superinis, vaizdai užburiantys, gidè Miglè fantastiška, bebdražygiai patys geriausi, oras lepino. Tikrai norèċiau kartoti:) Kelionè 100 balų:)
Kelionė į Islandiją su „Pasaulio žygiais“ – tikrų tikriausias kolektyvinis nuotykis, kuris susideda iš pačios Islandijos (kaip bendražygė sakė, net nuobodu žiūrėti – kur pasisuki, ten taip gražu, kad net norisi truputį paverkti), orų (mums pasitaikė daug lietaus, bet niekaip nepasakyčiau, kad pakenkė patirčiai, tik reikia nusiteikti ir pasiruošti), bendražygių (keliavau viena, truputį dėl to nerimavau, bet, pasirodo, kad pusė grupės buvo „po vieną“ ir jau pirmą dieną oro uostuose buvo aišku, kad viskas bus gerai – į tokias keliones leidžiasi tik tokie žmonės, su kuriais iš karto randi bendrumų) ir, žinoma, kelionės vadovės Miglės, kuri kuria visą šitą nuotykį. Su Migle keliaučiau visur ❤
Ačiū žygio vadovei Miglei už Islandiją, kurią patyriau. Už pasakojimus ir istorijas, kuriomis dalinaisi apie šalį, ne vienerius metus praleidusi joje. Ačiū už nuoširdumą ir tikrumą. Su tavimi jokie iššūkiai nebaisūs!
Puikus saves isbandymas! Nuostabi gide Migle. Visada motyvuos ir daug idomiu dalyku papasakos apie Islandija.
Norite žygiuoti kartu?
Pateikite užklausą arba susisiekite
telefonu +37066192862